DOĞRU EMZİRME SÜTYENİ SEÇİMİ NASIL YAPILMALI?

Emzirme döneminde sütyen kullanımı hala bir soru işareti mi?

DOĞRU EMZİRME SÜTYENİ SEÇİMİ NASIL YAPILMALI?


ANNELER GÜNÜNE ÖZEL: DOĞRU EMZİRME SÜTYENİ SEÇİMİ NASIL YAPILMALI?

Emzirme döneminde sütyen kullanımı hala bir soru işareti mi?

REKLAMHABER.COM / İSTANBUL

Yapılan araştırmalar, yeni doğum yapmış annelerin emzirme sütyeni kullanımı konusunda kafalarının karışık olduğunu ortaya koyuyor. 0-2 yaş grubu bebeği olan 250 anne ile gerçekleştirilen "Anne Sütü ve Emzirme ile İlgili Doğrular ve Yanlışlar" araştırması, annelerin emzirme sütyeni kullanımı konusunda yanlış bilgilere sahip olduğunu gösteriyor.

Emzirme sütyenlerinin anneler ve bebekler için önemli bir rol oynadığını belirten uzmanlar, bu konuda daha fazla bilgilendirme ve eğitime ihtiyaç olduğunu vurguluyorlar.

Anneler Günü yaklaşırken, anne adayları ve yeni anneler için emzirme sütyenlerinin önemi tekrar gündeme geldi. Ancak hala birçok genç anne ve anne adayının bu konuda kafası karışık.

"Anne Sütü ve Emzirme ile İlgili Doğrular ve Yanlışlar" konulu araştırmaya göre, annelerin %39,2'si emzirme sütyeni kullanılması gerektiğini düşünüyor, ancak %37,2'si emzirme döneminde sütyen kullanımının mümkün olmadığını yanlış bir şekilde düşünüyor.

Suwen Ürün Geliştirme ve Üretimden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ferda Arslan, emzirme sütyenlerinin annelerin günlük yaşamlarında büyük bir kolaylık sağladığını ve emzirme deneyimini daha rahat hale getirdiğini belirtiyor. Sütyenlerin işlevselliği ve kullanım rahatlığı ön planda tasarlandığını ifade eden Arslan, bu ürünlerin annelerin bebeğini emzirirken daha konforlu hissetmelerini sağladığını dile getiriyor.

Doğru emzirme sütyeni seçimi yaparken, rahatlık ve işlevselliğin önemli olduğunu vurgulayan uzmanlar, sütyenin yumuşak, esnek, kolay açılabilen kapaklara sahip ve geniş askılara sahip olması gerektiğini belirtiyorlar. Ayrıca, ciltle uyumlu malzemelerden yapılmış olması ve teri emebilme özelliğine sahip olması da önemli kriterler arasında yer alıyor.

Emzirme sütyenleri, annelerin ve bebeklerin rahatlığı için önemli bir ürün olduğundan, doğru seçim yapmak emzirme sürecini kolaylaştırırken annenin konforunu da artırıyor.

www.reklamhaber.com