Erdek Kaymakamı ABDULLAH ATAKAN ATASOY

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 2001 yılında mezun oldu

Erdek Kaymakamı ABDULLAH ATAKAN ATASOY


Erdek Kaymakamı ABDULLAH ATAKAN ATASOY

KAYMAKAM ABDULLAH ATAKAN ATASOY
 


       1974 yılında Çorum'da doğan Kaymakam Abdullah Atakan ATASOY, babası İsmail ATASOY' un Mülki İdare Amiri olarak görev yapması nedeni ile ilköğrenimi Van, orta ve lise öğrenimini Mersin'de tamamladı.

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 2001 yılında mezun olan Atasoy, Ankara Barosunda avukatlık stajını tamamlamış olup, Adalet Bakanlığından noterlik belgesini almıştır. İçişleri Bakanlığı'nın açtığı kaymakamlık sınavında başarılı olarak Kütahya Kaymakam adayı olarak mesleğe başladı. Kastamonu İhsangazi ve Antalya Elmalı Kaymakam Vekilliği görevlerinde bulunan Kaymakam ATASOY, Kaymakam adaylığı döneminde yabancı dil eğitimini İngiltere' de Leicester Üniversitesinde tamamladıktan sonra 91’inci dönem kaymakam adaylığı kursunu üstün başarı derecesi ile tamamlayıp, kura ile Yozgat Kadışehri ilçesine, ardından Kırşehir Akçakent  ilçesine Akçakent ilçesinde görev yaptığı dönemde uzun bir süre vekaleten Kırşehir Çiçekdağı ilçesinde görev yapmış olup ardından Erzurum Narman, Muş Malazgirt ve Kastamonu İnebolu Kaymakamlığı görevlerini yapmıştır. 
 
      13.07.2020 tarih ve 2020/362 sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı ile Balıkesir ili Erdek İlçesine Kaymakam olarak atandı. 07 Ocak 2020 tarihli ve 31001 sayılı Resmi Gazete yayınlanan İçişleri Bakanlığının 30.11.2019 sayılı ve 2019/1 sayılı Kararı ile 1. Sınıf Mülki İdare Amirliğine yükseltilmiştir. İngilizce öğretmeni Özge ATASOY ile evli ve  Zeynep isminde bir kız çocuğu olan Kaymakamımız iyi derecede İngilizce bilmektedir.